Podsumowanie turniejów piłkarskich z serii "Mydlice Cup" - Mikro Granty 2023

Podsumowanie turniejów piłkarskich z serii "Mydlice Cup" - Mikro Granty 2023

Seria turniejów piłki nożnej „Mydlice Cup”, organizowanych w ramach Programu Mikro Granty, współfinansowanych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, a organizowany przez KS Mydlice Dąbrowa Górnicza, jest już za nami.

Przez cały weekend w dniach 25 i 26 października 2023 roku na Hali Sportowej Swoboda (Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej) trwały zmagania młodych zawodników kat. żak i skrzat. W sobotę rywalizowali zawodnicy z rocznika 2016 a w niedzielę ich młodsi o rok koledzy z roku 2017.

W sobotni poranek na hali w Dąbrowie Górniczej stawiły się następujące zespoły: KS Unia Bieruń Stary, Akademia Piłkarska Champions Piekary Śląskie, Akademia KS Unia Dąbrowa Górnicza oraz APN Dąbrowa Górnicza. Z uwagi na nieparzystą ilość drużyn zagrano systemem "każdy z każdym dwa razy". Turniej toczył się bez klasyfikacji generalnej, a dane liczbowe tworzone były wyłącznie na potrzeby wyłonienia wyróżniających się zawodników turnieju. Poniżej wyróżnieni, do których trafiły indywidualne statuetki:

Najlepszy Zawodnik Turnieju: Mikołaj Mańka (AP Champions Piekary Śląskie)

Najlepszy strzelec Turnieju: Franek Pomietło (Unia Bieruń Stary)

Ponadto w przerwie na poczęstunek odbył się piłkarski turniej organizowany przez Trenera Andreja Labanau, w którym do wygrania była piłka marki Joma. W nim do finału doszli Franek Pomietło (Unia Bieruń Stary oraz Jakub Bachman (Unia Dąbrowa Górnicza), a zwycięzcą okazał się ten pierwszy.

W niedzielę do walki przystąpili zawodnicy z rocznika 2017, a swoje piłkarskie delegacje skrzatów przysłały następujące kluby: Akademia Piłkarska Zagłębia Sosnowiec im. Włodzimierza Mazura, Akademia BS Polonia Bytom, Akademia Piłkarska Champions Piekary Śląskie, UKS 22 Trampkarz Zabrze oraz trzy dąbrowskie drużyny: Akademia KS Unia Dąbrowa Górnicza, APN Dąbrowa Górnicza oraz Salos Dąbrowa Górnicza.

Tutaj organizatorzy mogli pozwolić sobie na rywalizacje toczone na dwóch boiskach jednocześnie, a zachowanie systemu "każdy z każdym" pozwolił każdej drużynie rozegrać aż 90 minut nieprzerwanej gry! To dobre miejsce, by podziękować Trenerowi APN Dąbrowa Górnicza Mariuszowi Stiebalowi za wsparcie w postaci udostępnienia dodatkowych bramek, dzięki któremu mogliśmy wnieść wartość dodaną do naszego zadania. Turniej oczywiście rozgrywany był bez klasyfikacji generalnej, choć warto podkreślić wyróżniającą się postawę zawodników Akademii Zagłębia Sosnowiec oraz Polonii Bytom. Jak się też dowiedzieliśmy, dla wielu zawodników, zwłaszcza reprezentujących dąbrowskie drużyny, był to pierwszy w ich życiu tego typu turniej piłkarski, dlatego tym bardziej ogromnie cieszymy się, że mieliśmy swój wkład w sportowy rozwój młodych, lokalnych adeptów piłki nożnej.

Wzorem dnia poprzedniego, zostali wyłonieni wyróżniający się zawodnicy:

Najlepszy Zawodnik Turnieju: Bartek Zając (Polonia Bytom)

Najlepszy strzelec Turnieju: Tadeusz Wyszyński (Akademia Zagłębia Sosnowiec)

Tu także zorganizowaliśmy turniej piłkarskich gier i zabaw. Finałowe starcie: Oliwer Orczyk (Salos Dąbrowa Górnicza) vs. Igor Guzdraj (Akademia Zagłębia Sosnowiec) wygrał zawodnik z Sosnowca i to do niego powędrowała piłka marki Joma.

Zwieńczeniem każdego z turniejów była uroczysta ceremonia wręczenia nagród. W niej każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, a do gabloty każdej z drużyn trafił puchar. 

Ekipę organizatorów reprezentowali Rafał Jabłoński, Szymon Jabłoński, Andrei Labanau oraz sędzia z Kolegium Sędziów Sosnowiec Kacper Kucharczak. Wszystkie statystyki i podsumowania wydarzenia rejestrowane były przez cały czas trwania turnieju w systemie cyfrowym sportbm.

Podziękowania kierujemy do Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej za logistyczne i infrastrukturalne wsparcie wydarzeń. Dziękujemy wszystkim trenerom, zawodnikom i ich rodzicom za wzorowe uczestnictwo w naszych turniejach. Zapraszamy ponownie!