o nas

Klub Sportowy Mydlice Dąbrowa Górnicza powstał 4 czerwca 2014 roku przez grupę młodych pasjonatów futbolu. Początkowo niewinne, cotygodniowe spotkania na boisku przy dzisiejszej Szkole Podstawowej nr 30 przy ulicy Jaworowej 6 w dzielnicy Mydlice przerodziły się w wielki jak na ówczesne możliwości projekt, który doprowadził do stworzenia klubu piłkarskiego, który wystartował w rozgrywkach Polskiego Związku Piłki Nożnej. W ciągu 9 lat klub rozegrał 5 pełnych sezonów w rozgrywkach klasy B Podokręgu Sosnowiec oraz w niezliczonych rozgrywkach młodzieżowych od skrzata po trampkarza. 

 

Celem działalności KS Mydlice Dąbrowa Górnicza jest nie tylko organizacja profesjonalnego szkolenia, mającego na celu wychowanie topowych zawodników w kraju, ale także zwiększanie aktywności ruchowej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

 

W sezonie 2023/2024 Klub nie zgłosił żadnej drużyny do rozgrywek ligowych, a działania statutowe zostały zahamowane. Zarząd Klubu poszukuje pasjonatów piłki nożnej, którzy chcieliby zaangażować się organizację klubu sportowego i kontynuować realizację misji podjętej w 2014 roku.

 

Chcesz wiedzieć więcej? Zadzwoń do nas! 519 360 338

 

Misja

Nasz Klub jako odpowiedź na zapotrzebowanie społeczności lokalnej działa na rzecz rozwoju sportowego dzieci i młodzieży Miasta Dąbrowa Górnicza poprzez dyscyplinę piłka nożna. Misja KS Mydlice opiera się na budowie tożsamości społecznej poprzez sukcesy życiowe naszych wychowanków.

 

Wizja

Wizją KS Mydlice Dąbrowa Górnicza jest budowa sportowej organizacji odpowiedzialnej społecznie będącej pierwszym wyborem w Mieście, kreującej rzeczywistość sportową wśród mieszkańców Dąbrowy Górniczej oraz pełniącej funkcję autorytetu lokalnego wyznaczającego nowe trendy na wielu płaszczyznach.

 

 

Biuro

biuro.ksmydlice@gmail.com

 

Zarząd

Prezes Zarządu - Rafał Jabłoński - 519-360-338; jablonski.ksmydlice@gmail.com

 

Marketing

Adrian Burnus; 790-611-043, burnusadrian@wp.pl

 

Zachęcamy do współpracy!

 

 

Dane do przelewu:

 

Klub Sportowy Mydlice Dąbrowa Górnicza

ul. Sienkiewicza 6A

41-300 Dąbrowa Górnicza 

NIP: 6292469421

 

Numer konta bankowego: ING Bank Śląski 82 1050 1360 1000 0090 3100 9195

trenerzy

 • Rafał Jabłoński

  Rafał Jabłoński pełni funkcję Prezesa Zarządu od stycznia 2017 roku. Jest współzałożycielem Stowarzysze…

  Rafał Jabłoński pełni funkcję Prezesa Zarządu od stycznia 2017 roku. Jest współzałożycielem Stowarzyszenia Klub Sportowy Mydlice Dąbrowa Górnicza oraz członkiem Zarządu od początku jego istnienia. Przez wielu uznany za najmłodszego Prezesa klubu piłkarskiego w Polsce. Kiedy w 2014 roku powstawał KS Mydlice, miał zaledwie 18 lat. W latach 2015-2018, przewodząc projektem pt. "piłka nożna na Mydlicach" stworzył od zera szkółkę piłkarską zrzeszającą 140 zawodników.
  Trener UEFA Grassroots C, przez trzy lata pracował w KS Mydlice z rocznikiem 2008, jako samodzielny trener prowadził również grupy roczników 2014, 2015, 2016, 2017 i 2018. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego imienia Jerzego Kukuczki w Katowicach z tytułem Menadżera Sportu. Zrealizował semestr w ramach studiów zagranicznych na Universidad de Burgos w Hiszpanii na kierunku prawo administracyjne. Absolwent Politechniki Śląskiej na Wydziale Organizacji i Zarządzania.
  W chwili obecnej koordynuje organizację działań rocznika 2008 zw. z występami drużyny w rozgrywkach II ligi wojewódzkiej.

  Na co dzień pracownik administracyjny Zagłębia Sosnowiec. Jednocześnie zaangażowany w inne projekty biznesowe i naukowe zw. z piłką nożną.

  więcej
 • Adrian Burnus

  Trener Adrian Burnus związany jest z klubem KS Mydlice Dąbrowa Górnicza od września 2016 roku. Przygodę…

  Trener Adrian Burnus związany jest z klubem KS Mydlice Dąbrowa Górnicza od września 2016 roku. Przygodę w klubie rozpoczął trenując w drużynie seniorskiej, aby następnie wesprzeć Zarząd pełniąc funkcję wiceprezesa w latach 2017-2018. Jednocześnie rozpoczął pracę z grupami młodzieżowymi jako trener asystent rocznika 2008. Przez kolejne lata prowadził dzieci i młodzież z roczników 2005-2010. Najmocniej zaangażowany w ścieżkę Grassroots, w ramach której wprowadzał drużynę 2007/2008 do piłki jedenastoosobowej.

  Licencjonowany trener UEFA Grassroots C związany od małego z dąbrowskimi klubami piłkarskimi. Z zawodu nauczyciel, przez wiele lat pracował w dziedzinach zajmujących się komunikacją interpersonalną (m.in. w firmie szkoleniowej) oraz działaniami marketingowymi. Organizator wielu szkoleń interpersonalnych oraz uczestnik wielu konferencji trenerskich. Obecnie w KS Mydlice Dąbrowa Górnicza zajmuje się promocją i marketingiem, a także wspomaga organizacyjnie drużynę Trampkarza Starszego 2008.

  więcej
 • więcej