Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2022/2023 oczami trenera

Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2022/2023 oczami trenera
Wielkimi krokami zbliża się koniec roku 2022. Roku, który dla drużyny Trampkarzy Starszych C1 (2008) stanął pod dyktandem rozgrywek II ligi wojewódzkiej. Dla naszego klubu był to absolutny debiut na tym poziomie rozgrywkowym. Dotychczas awanse do III ligi wojewódzkiej uzyskiwały roczniki 2006 i 2007, ale to drużyna prowadzona przez Marcina Jaszczuka (do wiosny również przez Grzegorza Kowalewskiego) osiągnęła największy sukces w historii KS Mydlice Dąbrowa Górnicza.
 
Obecnie jesteśmy jedynymi przedstawicielami Miasta Dąbrowa Górnicza na tym szczeblu rozgrywkowym oraz jednym z dwóch z całego Zagłębia Dąbrowskiego (drugi zespół to UKS Jedynka Łazy). W lidze mierzyliśmy się z mocnymi markami z całego województwa śląskiego. Oprócz wspomnianej drużyny z Łaz były to: SMS Tychy, Piast Gliwice, Skra Częstochowa, SKS Gwarek Zabrze, Górnik Zabrze i Ruch Radzionków.
 
Jak poradził sobie nasz zespół? Dowiecie się w poniższym podsumowaniu autorstwa Trenera Marcina Jaszczuka:
 
"Jesień dla rocznika 2008 to przede wszystkim nowe wyzwania związane z grą w nieznanej dla nas wcześniej II lidze wojewódzkiej, w której przyszło nam rywalizować z dobrze zorganizowanymi i poukładanymi piłkarsko drużynami. Przed rozpoczęciem sezonu ligowego nie wyznaczaliśmy sobie konkretnych celów. Nie wybiegaliśmy w przód, chcieliśmy skupić się na każdym kolejnym meczu ciesząc się nim i zostawiając na boisku wszystko to, co mamy najlepsze. W całej rundzie niezależnie od tego kto znajdował się po przeciwnej stronie boiska chcieliśmy grać odważną piłkę próbując narzucić swój styl gry. Udawało nam się to z różnym skutkiem. Zwłaszcza w początkowych fragmentach meczów płaciliśmy frycowe za swoją bojaźliwość i nadmierny "szacunek" do przeciwnika, jednak patrząc na całokształt wkład pracy i podejście chłopaków w każdym meczu było na bardzo dobrym poziomie. To bodziec, którego sportowo chłopcy zdecydowanie potrzebowali. W sferze mentalnej również było to dla nas bardzo istotne, ze względu na możliwość zobrazowania chłopakom, że ich praca na boisku już na tym poziomie wymaga od nich maksymalnego poświęcenia od pierwszej do ostatniej minuty spotkania. Dodatkowo pokazało, że postrzeganie osoby po drugiej stronie boiska tylko ze względu na jego herb, nigdy nie będzie dobre dla budowania własnej pewności siebie i pokazania pełni swoich umiejętności. Wciąż pamiętamy, że wynik nie jest dla nas celem samym w sobie a skutkiem pracy jaką wykonujemy na co dzień. Popełniamy błędy, uczymy się na nich i wyciągamy z nich odpowiednie wnioski. Pracujemy dalej i bogatsi o kolejne doświadczenia z optymizmem patrzymy w przyszłość."
 
Informacje statystyczne zw. z rozgrywkami II ligi wojewódzkiej można znaleźć TUTAJ.
 
Pełni wiary i determinacji przystępujemy do rundy wiosennej. Pierwszy trening drużyny w nowym roku zaplanowano już na 2 stycznia.
 
Jednocześnie w imieniu Zarządu i Sztabu Szkoleniowego KS Mydlice Dąbrowa Górnicza pragniemy życzyć naszym sympatykom wspaniałej imprezy sylwestrowej oraz owocnego, pełnego sukcesów roku 2023. Do zobaczenia!